WORDPRESS & WTYCZKI

10 darmowych wtyczek do WordPressa, które musisz znać

Arkadiusz Kamiński, CEO & Founder

7 Marzec 2018

Które wtyczki wybrać

W Internecie możemy znaleźć bardzo wiele wtyczek do WordPressa, wszystkie mogą poprawić funkcjonalność Twojej strony internetowej opartej o CMS WordPress. Są proste w użyciu, do ich obsługi wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego, zazwyczaj są totalnie za darmo, ale często nie są ze sobą kompatybilne.

Zainstalowanie kilku wtyczek, może być przyczyną konfliktów między nimi, a co za tym idzie – powolnym i złym funkcjonowaniem strony internetowej. Sztuką jest znalezienie tych właściwych pluginów, które w pełni dopasują się do Twoich potrzeb i w pewnym stopniu na pewno ułatwią Ci życie.

Prezentujemy 10 darmowych wtyczek, które możesz wykorzystać na swojej stronie:

1. NINJA FORMS

Jest to wtyczka do intuicyjnego tworzenia formularzy w WordPressie. Jest idealna zarówno dla początkujących (ze względu na łatwy w obsłudze interface tworzenia formularzy typu „przeciągnij i upuść„), jak i dla zaawansowanych twórców (ponieważ zawiera mnóstwo dostępnych haków i filtrów). Ten plugin pozwala zarządzać, eksportować lub edytować dane przesyłane przez użytkowników. Istnieje również funkcja zapisywania dowolnego pola w ulubionych i używania go w innych formularzach. Komfort użytkowania na pewno zwiększa system składania wniosków typu w czasie rzeczywistym AJAX czy niestandardowy selektor dat.

2. JETPACK

Wtyczka odpowiedzialna za promocję bloga, strony internetowej, wizytówki bądź portalu w mediach społecznościowych. Dzięki funkcji publikuj, do portali społecznościowych tj. Facebook czy Twitter wysyłane jest powiadomienie o opublikowaniu nowego wpisu. Czytelnik może również polecać dane treści w mediach społecznościowych za pomocą funkcji dzielenie się. Wtyczka ma ogromną ilość przydatnych wariantów korzystania, jednym z nich jest możliwość tworzenia formularzy kontaktowych, także dostęp do różnych danych statystycznych dotyczących Twojej strony. Tyle funkcji, za darmo – tylko instalować.

3. BROKEN LINK CHECKER

Ta wtyczka przeszukuje naszą stronę opartą o WordPressa i wyświetla błędy związane z niewłaściwym linkowaniem na stronie lub lokalizuje źródło problemu, jakim są niewyświetlające się obrazy. Pokazuje ona dokładną ścieżkę do rozwiązania danej nieprawidłowości, co znacznie ułatwia proces funkcjonowania Twojej strony. Broken Link Checker również jest darmowy.

4. AKISMET

Wtyczka automatycznie sprawdza wszystkie komentarze, wiadomości na Twojej stronie i chroni przed spamem. Ma bardzo praktycznie zastosowanie, ponieważ czyści, blokuje spam, powodując tym samym przyspieszenie funkcjonowania witryny. Użytkownik ma podgląd do wszystkich adresów URL, komentarzy i wiadomości, które zostały „złapane” przez Akismet.

5. WP DATABASE BACKUP

Jest to wtyczka pozwalająca zabezpieczyć CI bazę danych Twojej strony internetowej. Jest bardzo prosta i intuicyjna – pozwala na utworzenie i odtworzenie bazy danych przy użyciu jednego kliknięcia. Pozwala także na zautomatyzowanie zapisu kopii, na nośnikach zewnętrznych jak Dropbox, FTP, Email, Google drive czy Amazon S3.

6. VISUAL FORM BUILDER

Jest to plugin, który pomaga budować i zarządzać wszystkimi formularzami w jednym miejscu. Dzięki niej, można tworzyć formularze, z których korzystają użytkownicy, chcący się z Tobą skontaktować. Dana wtyczka posiada również funkcję zapobiegającą gromadzeniu się spamu w Twojej skrzynce i tym samym spowalnianiu pracy witryny.

7. WORDPRESS SOCIAL TOOLS

Wtyczka stosowana w celu promocji Twojego bloga, strony internetowej na portalach społecznościowych. Pozwala ona w darmowej wersji na dzielenie się nowymi wpisami na portalach społecznościowych, za pomocą jednego kliknięcia na Twojej witrynie. Wtyczka niewątpliwie zwiększa grono Twoich odbiorców, ale także poprawia walory estetyczne Twojej strony.

8. WPFRONT NOTIFICATION BAR

Bardzo prosta w obsłudze wtyczka, której zadaniem jest wyświetlanie na górze Twojej witryny paska powiadomień z przyciskiem, pozwalającego na interakcję w czasie rzeczywistym z odbiorcami. Jest to podstawowa wtyczka typu „Hello Bar”, odpowiednia dla użytkowników zaczynających swoją przygodę z tego typu rozszerzeniami.

9. WP MAIL SMTP BY WPFORMS

Czy na swojej stronie internetowej opartej o WordPressa, miałeś kiedyś problem z wysyłaniem maili? Wtyczka WP Mail SMTP by WPForms, raz na zawsze kończy problemy z wysyłką maili poprzez WP. Wtyczka poprzez intuicyjny panel, pozwala na prawidłowe ustawienie skrzynki mailowej z usługą SMTP. Pozwala ona także na przetestowanie funkcji wysyłki, by mieć pewność, że maile są wysyłane prawidłowo.

10. TWO-FACTOR

Jest to wtyczka umożliwiająca zabezpieczenie naszego WordPressa, poprzez podwójną weryfikację. Możemy zabezpieczyć naszą stronę internetową hasłem, lub użyć zabezpieczenia mailowego. Wtyczka znacznie powiększa bezpieczeństwo naszej instalacji WordPress.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszej społeczności.